Díky nadaci ekonomické stavby jsme mohly absolvovat s dcerou Adriankou  již 3.pobyt v centru Hájek ve Šťáhlavech u Plzně.

Adriance cvičení velmi pomáhá,  po tomto pobytu se celkově hodne zpevnila, začala se více stavět a obcházet kolem nábytku.

Všechny pobyty, které jsme v Hájku absolvovaly, přinesly velký posun – po 1.pobytu se rozlezla po čtyřech, po 2.pobytu si začala sama stoupat s oporou.

Jsme moc rádi, že jsme našli místo, kde jsou nejen schopní, ale i velmi milí lidé, kteří Adriance pomáhají a věřím, že se jednou sama rozběhne.

Ještě jednou děkujeme, že jsme mohli do Hájku znovu jet.Adrianka je téměř tříletá holčička, která se narodila v termínu a zdálo se, že je zdravé miminko.

Jen se narodila s větším obvodem hlavičky, proto byla sledovaná na neurologii. Pravidelně jsme docházeli na sono hlavy, kde ji zjistili asymetrii mozkových komor, ale bez dalšího nálezu, dle slov pana doktora to nic neznamenalo.

Když ve 3 měsících nechtěla “pást koníky”, dětská lékařka nás poslala na rehabilitaci, kde  diagnostikovali pouze lehkou hypotonii. Začali jsme cvičit Vojtovu  metodu. Po nějaké době jsme k tomu přidali Bobath koncept.

Když měla dcera 11 měsíců, pouze ležela, nepřetáčela se, nedržela hlavičku, změnili jsme  fyzioterapeutku, která diagnostikovala těžký centrální hypotonický syndrom (snížené svalové napětí).  Po 3 měsících cvíčení té správné Vojtovy metody se dcerka začala přetáčet na břicho, v 17 měsících se plazila, ve 23 měsících si sama sedla, ve 27 měsících začala lézt po čtyřech, ve 2,5 letech si sama stoupla s oporou.

Adrianka nemluví, ani neslabikuje, pouze vydává hrdelní zvuky. Částečně rozumí.

Co hypotonii způsobilo nevíme, všechny genetické testy, testy na metabolické vady, magnetická rezonance dopadly u Adrianky dobře, proto doufáme, že vše vede k tomu, aby v budoucnu dohnala své vrstevníky.

Jezdíme do lázní, na cvičení Therasuit, na hiporehabilitaci, kraniosakrální terapii, logopedii, doma cvičíme Vojtovu metodu a Bobath koncept.