Chceme se synkem Františkem z celého srdce Vám poděkovat, že jste Fandovi zaplatili 2 týdenní rehabilitační pobyt v Centru Hájek.

František pilně cvičil a udělal další pokroky – postavil se a pár vteřinek stál – vytvořilo mu to nádherný a šťastný úsměv na tváři a ten úsměv doufáme vytvoříme i Vám, protože jste dali bojovníkovi šanci povstát.

A za to jsme nesmírně šťastní.

Moc Vám všem děkujeme a posíláme pozdrav z Centra Hájek

Jarmila Švermová  a František TauberFrantiškovi bohužel osud nedal do vínku tolik zdraví, kolik by si zasloužil. I přes bezproblémové těhotenství matky měl těžkou cestu na svět. Hned po pár vteřinách na světě ho museli lékaři resuscitovat. V důsledku žádného přísunu kyslíku do mozku, se část mozku neokysličovala a František hned po narození prodělal dětskou mozkovou obrnu. Z porodnice pouštěli Františka jako zdravé dítě, později jsem si začala všímat nedostatků v jeho vývoji. Nedala se jen tak odbýt tím, že je to ,,líný chlap” a trvala jsem na podrobnějším vyšetření…

V 9. měsíci života Františka jsme absolvovali magnetickou rezonanci, kde se zjistilo, že František má odumřenou 1/4 mozku a byla nám diagnostikována DMO – pravostranná hemiparéza (má ochrnuté levostranné končetiny). A od té doby bojujeme tak, že intenzivně cvičíme 🙂 František je ale úžasný bojovník. František je dítě jako každé jiné – směje se, umí se prosadit, hraje si, poznává svět, vrací lásku všem, od koho ji dostává. … Máme v plánu nadále hodně cvičit, absolvovat mnoho lázní a různých terapií. Chci pro Františka maximum abychom dosáhli dalších pokroků. Důvěřujeme klasické medicíně, zkoušíme i mnoho alternativních metod, každý den máme kromě hraní, zábavy, také spoustu „dřiny a práce“.

A právě rehabilitace v Centru Hájek nám velice moc pomáhají.

Jarmila Švermová, maminka