Náš syn se jmenuje Tobiáš Zatloukal, a  letos v květnu mu bude již 12let. Tobiáš přišel na svět císařským řezem, po kterém došlo ke krvácení do mozku.

Do  roka a půl Tobík pouze ležel, pak se začal plazit, měli jsme z toho velkou radost, ale bohužel  zůstal dlouho jen u  toho. Až po 4 roku věku začal pravidelně rehabilitovat terapii TheraSuit. Díky tomu se sám posadí a pohybuje se po bytě  v sedě.

Tobík  nechodí,  nemluví, má problémy s příjmem potravy.  Co má další sourozence  snaží se více komunikovat a sociálně  rozvíjet.

Používá pár slov, se kterými si vystačí-,,ahoj“-,,ještě“-,,chceš“-,, tady“-,,ne“-,,ano“.

Tobík má Microcephalii, DMO (dětskou mozkovou obrnu) – levostrannou hemiparézu, což znamená, že má ochrnutou levou ruku i nohu a to ho nejvíce brzdí v dalším pohybu. Má také od narození diagnostikovanou Epilepsii, která se projevila až v roce 2017, od té doby  má bohužel každodenní záchvaty. Stále upravujeme  léky a věříme,  že se jeho zdravotní stav zlepší.   Od narození cvičíme  s  Tobíkem Vojtovu metodu a navštěvujeme lázně a rehabilitační centra.

Bydlíme v rodinném domě.  Tobík má osmiletého  brášku Štěpánka a pětiletého  Lukáška. Má rád pohádky, auta, knížky, časopisy, PC  a samozřejmě děti. Rád jezdí na tříkolce, nebo Motomedu, na kterém ujede i pět kilometrů což  je velký úspěch a dělá nám tím velkou radost, protože při jízdě dochází k přirozenému protažení šlach.  Samozřejmě raději jezdí venku, kde se může sám pohybovat a sledovat okolí.

Od  otevření centra Hájek  navštěvuje  pravidelně zdejší stacionář, kde se naučil  lépe komunikovat-reagovat na jiné děti i dospělé. Má zde ergoterapii, canisterapii, možnost hipoterapie, spec.pedagogiku a jiné potřebné aktivity k jeho rozvoji. Když v Hájku začala terapie TheraSuit, začali jsme ji s Tobíkem, dle finančních možností podstupovat.

Tobík je velmi veselé a usměvavé dítě, směje se stále, takže když začne být nevrlý, nebo pláče vím, že ho něco bolí a trápí, bohužel mi neumí říci co. Hodně trpí na zácpy, angíny, opary a vždy má velmi vysoké horečky.  Já jsem s dětmi  doma a manžel pracuje nedaleko od našeho bydliště.  Takže je brzy doma a s Tobíkem mi hodně pomáhá.