Jsme mladá rodina a máme fyzicky handicapovanou dcerkou Eliškou. Naše  Eliška se narodila s těžkou porodní asfyxií. Hned po porodu byla bledá, nepravidelně a téměř vůbec nedýchala, měla pomalou srdeční frekvenci a sníženou svalovou sílu. Lékaři ihned zahájili dechovou podporu, po které Elinka začala pravidelně dýchat a upravila se jí srdeční akce. I přes komplexní lékařskou péči měla Elinka dále křeče spojené s nedostačujícím okysličením krve. Lékaři Elišce doplnili elektroencefalografii, ultrazvuk a magnetickou rezonanci mozku v celkové anestezii, byla diagnostikována hypoxicko-ischemická encefalopatie na podkladě nedostatečného prokrvení mozku hned po porodu. Na základě toho má naše Elinka centrální hypotonický syndrom s centrální poruchou koordinace. Eliška má ochablé svaly, nižší motorickou aktivitu a opožděný pohybový vývoj než ostatní děti v jejím věku. Velmi brzy jsme začali pod vedením lékařů rehabilitovat ale názory lékařů na typ a intenzitu léčby se často zásadně lišili a zároveň i výsledky léčby byly téměř nulové.

Asi před rokem jsme dostali doporučení od známého, na rehabilitační centrum –  Centrum Hájek z.ú. Šťáhlavice. Hned jsme se objednali na 14tidenní terapii a poté na další. K dnešnímu dni má Eliška za sebou dvě velké a od ledna 2020 dojíždí každý týden také na jedno denní terapie. Eliška postupně začala dělat pokroky a výsledek je že začala lézt po čtyřech a posadí se na bobek. Letos musí ještě prodělat tři 14tidenní terapie.

Požádali jsme zdravotní pojišťovnu o pomoc s úhradou  léčby a ta to odmítla.   Jsme mladá rodina a já pracuji jako OSVČ a manželka je na mateřské dovolené a  po skončení mateřské bude muset zůstat doma, protože dcera potřebuje celodenní péči. Na financování léčby se samozřejmě podílejí i rodiče a prarodiče ale náklady na léčbu začínají být mimo naše finanční možnosti, a proto budeme vděčni za každou finanční pomoc. Pomozte nám naší tříleté Elišce dopřát, aby jednou dokázala udělat přinejmenším pár krůčku a měla alespoň částečně plnohodnotný život jako její vrstevníci. Za každou pomoc jsme vám neskonale vděční.                                                     

Za vyřízení žádosti moc děkujeme.

S pozdravem  Václav, Veronika a Eliška Pejsarovi