Díky Vaší pomoci mohla Beátka absolvovat 14ti denní terapii TheraSuit, která je pro ní vždy velmi přínosná a jsou vidět pokroky. Posílila potřebné svalstvo, je stabilnější a chůze přirozenější. Celý pobyt včetně doprovodných terapií si moc užila.

Děkujeme Ekonomickým stavbám za podporu. K.Hanzlikova

Hezký den

 Beátka je 4letá holčička, které diagnostikovali po narození srdeční vadu a nízký počet krevních destiček. Tím začalo kolečko dalších vyšetření i včetně nabrání krve kvůli genetickému testu.

Po měsíci čekání přišla zpráva, že Beátka trpí genetickou vadou, Jacobsenovým syndromem, která je způsobena chybějící částí 11 chromozomu. Tato diagnóza způsobuje opožděný psychomotorický vývoj a špatnou funkci jemné motoriky. K této diagnóze přibyla Beátce v jejím prvním roce ještě epilepsie, Westův syndrom, která vývoj zastavuje úplně. Po nasazení léků se záchvaty zmírnily a po 4 měsících zcela vymizely. Tím se její vývoj opět rozběhl pomalým tempem. Začali jsme dojíždět do Centrum Hájek, kde 2x týdně pravidelně cvičila a rehabilitovala. V loňském roce jsme začali absolvovat terapii TheraSuit, která nám velmi pomáhá doposud. Po absolvování druhé terapie Beátka udělala svých prvních pár kroků. Neustálým cvičením se stále zdokonaluje a posiluje potřebné svalstvo.

V letošním roce máme již za sebou dvě terapie TheraSuit a na konci roku nás čeká ještě třetí. Kromě intenzivních terapií Beátka navštěvuje od svých tří let speciální mateřskou školku, která jí velmi socializuje a napomáhá v dalším rozvoji. V současné době ale ještě není schopná komunikace a potřebuje neustálou péči v oblasti sebeobsluhy.