V únoru jsme absolvovali již 11 therasuit v Centru Hájek. Markétka jela opět na 110% a nic ji nebylo odpuštěno. Měli jsme skvělý team, který dohlížel na její program a zaměřil se na její slabiny, jako je zesílení trupu, nohou a chůze. Z cvičení jsme byli opět nadšeni, je pro nás velmi důležité a vždy nás posune o krůček dál. Všem dáváme velkou jedničku za jejich výkon a trpělivost a Nadaci Ekonomických staveb mnohokrát děkujeme za plnou úhradu rehabilitačního pobytu.

S přáním hezkého dne

Lešková RomanaDovoluji si Vás oslovit . Jmenuji se Romana(42let), mám syna Matěje (15let), nyní nastoupil do prvního ročníku střední školy, je zcela zdráv a dceru Markétku (10let) , bohužel postižená.

Naše finanční situace je nyní náročná, Markétce začala škola, dojíždíme 2x týdně do Centra Hájek ve Šťáhlavech , což je 72 km od našeho domova. Zde také probíhá i rehabilitace. Tuto školu jsem vybrala z důvodu pokroků Markétky. Absolvovali jsme zde již cca 10krát pobyt therasuit, který dceři pomohl a již se snaží chodit s pomocí, což je pro mě velký úspěch, protože váží 52 kg, měří 150 cm a sama jsem po autonehodě s trvalými následky, vyvrknutí krční páteře. Tím je problém pro mě dceru přenášet.

Syn na střední škole má také již své nároky, ale především školní potřeby, doprava do školy s obědy a hlavně potřeby školy jsou finančně již vyšší. Dojíždí do Horšovského Týna, což je vzdálené od nás 12 km.

Já jsem s dcerou doma, máme 4. stupeň postižení, diagnóza hluboká mentální retardace        s mozečkovým a epi syndromem, pobíráme příspěvek na péči, zároveň sociální dávky, tj. Přídavky a příspěvek na bydlení. Také máme výživné, jelikož bývalý manžel odešel již ve 4tém měsíci těhotenství s Markétkou, dcerky se zřekl a syna si nebere.

Mockrát děkuji.

S přáním krásného dne

Lešková Romana a Markétka