Můj syn Štěpán Elicar absolvoval nedávno intenzivní kurz TheraSuit v trvání dvou týdnů ve stacionáři – Centrum Hájek ve Šťáhlavech.

Hlavním terapeutickým cílem bylo zlepšit trupovou stabilitu, posílit svalstvo trupu a končetin a zlepšit rovnováhu a stabilitu v prostoru. Kromě terapie TheraSuit si prošel v Centru Hájek ještě termoterapie, masáže, rašelinové zábaly, vodoléčbu, snoezelen, ergoterapie, motomed, oxygenoterapie, synergické reflexní terapie, manuální terapie a kinesiotaping.

Všechny tyto terapie jsou prováděny zkušenými pracovníky,kteří mají k těmto dětem velmi vřelý přístup.
Na Štěpánkovi jsou zřejmé pokroky,i když malé a to nejen po fyzické stránce.

Vzhledem k finanční náročnosti tohoto intenzivního kurzu by jsme si ho nemohli dovolit a proto jsme moc vděčni Nadaci ES za tuto možnost a ještě jednou bychom chtěli poděkovat.

Přeji hezký den. ElicarováNáš syn Štěpán Elicar se narodil dne 4. 6. 2012. Na konci prvního roku života mu pomocí magnetické resonance zjistili Dandy Walker syndrom. Jedná se o onemocnění, kvůli kterému je celkově hypotonický a má zpomalený psychomotorický vývoj.

Pohybuje se lezením po čtyřech a jinak je odkázán na invalidní vozík. Jednou ročně jezdíme do Jánských lázní, kde podstupuje intenzivní měsíční kúru. V průběhu roku navštěvuje třikrát týdně stacionář Centrum Hájek ve Šťáhlavech, zbylé dva dny pak tráví ve speciální základní škole v Rokycanech. Ve stacionáři se mu hodně věnují a zásluhou fyzio terapie, jízdy na motomedu, ergoterapii a dalším procedurám se jeho stav prokazatelně zlepšuje. Nejvíce účinná je však speciální rehabilitace Thera suit, která je pro nás ovšem velmi nákladná

Štěpánek má ještě dvě sestry a veškeré rodinné výdaje jsou hrazeny z jednoho platu spolu s příspěvkem na péči. Proto bych Vás touto cestou chtěla požádat o příspěvek na výše zmíněnou rehabilitaci.

Moc děkuji a přeji krásný den, Martina Elicarová