Jmenuji se Kateřina Hájková a jsem maminkou 13 leté Karolínky. Karolína se nám narodila zdravá, ale ve třech týdnech onemocněla herpetickou encefalitidou (zánět mozku způsobený oparem). Toto onemocnění jí z větší části poškodilo mozek, takže je prakticky ležící, má pleny, musím ji krmit, pití dávám do PEGu, má těžkou epilepsii, luxaci obou kyčelních kloubů, skoliózu páteře. Po fyzické stránce je tedy Karolínka na úrovni miminka, ale mentálně se stále posouvá dopředu. Má sice těžkou mentální retardaci, ale vnímá vše, co se kolem ní děje, rozumí jednoduchým větám, ráda se směje, ale umí se i vztekat nebo plakat. Moc ráda chodí na procházky do přírody a líbí se jí pozorovat své mladší brášky (Martin 11 let, Honzík 5 let), ale i jejich kamarády, když si hrají.

Mimo všechny výše popsané problémy je Karolínka také hodně spastická. I když se s ní doma snažím protahovat, 2x týdně s ní cvičí fyzioterapeutka ve škole a 1x týdně ve stacionáři, příroda je prostě silnější a Kájinka je i přes všechnu snahu stále hodně spastická. Již 2x podstoupila operaci Ulzibat, kde jí moc pěkně rozvolnili spazby a Karolínku přestaly bolet vykloubené kyčle, uvolnily se jí ruce i nohy, začala lépe polykat a tolik neslintá. Aby byly účinky operace co nejlepší, je třeba, aby Karolínka pravidelně cvičila a naprosto ideální je mimo běžného cvičení absolvovat několikrát do roka intenzivní rehabilitaci.

Poslední tři roky s Karolínkou jezdím  pravidelně na 14ti denní rehabilitaci do Centrum Hájek, z.ú., kde se Kájinky stav hodně zlepšuje. Tato rehabilitace bohužel není hrazená z veřejného zdravotního pojištění a absolvovat ji několikrát do roka je pro nás finančně nesmírně náročné.

Prosím Vás tedy o zařazení Karolínky do Vašeho rehabilitačního programu REHA ES.

Moc děkuji. Kateřina Hájková