Vážení,

ráda bych Vám touto cestou chtěla poděkovat za úhradu 14-ti denního rehabilitačního pobytu v  Centru Hájek.Náš pobyt se uskutečnil v době od 22.6.-3.7.2020

Dvouhodinové cvičení spolu s doprovodnými procedurami(termo-kryo,masáž,ergoterapie,vířivka,motomed,fyzikální terapie,manuální terapie,SRT)bylo sice náročné,ale účinné.

Rehabilitace proběhla absolutně bez problémů,tým terapeutů je vážně přátelský,milý a vstřícný a přístup ke klientům naprosto úžasný.Velmi rádi se tam vracíme.

Tentokrát díky vám.Velmi si Vaší pomoci vážíme.

S přáním ať se daří.

Zdeňka a Jiřík Reifovi

 

 

Vážení,

žádala jsem Vaší  nadaci o finanční pomoc na uskutečnění rehabilitačního pobytu pro mého syna Jiříka. Volný termín v Hájku byl teď na konci prosince, kdy tedy pobyt proběhl. Díky Vám, jelikož jste nám uhradily nemalou částku 54 000,-což nám pokrylo celou 14-ti denní rehabilitaci.

Jiřík intenzivně cvičil. Musím zmínit, že tentokrát opravdu s úsměvem a veselou náladou. Kromě každodenního 2-hodinového cvičení absolvoval i doprovodné procedury jako magnet, motomed, masáže, synergická reflexní terapie, rašelinové zábaly, fyzikální terapie, vodoléčba a oxygenoterapie.

Bylo to opravdu náročné, ale účinné. Nejen, že se zpevnil trup, což bylo kvůli skolioze opravdu důležité, ale zlepšila se i opora horních končetin, abdukce v kyčli, která ho opravdu dost zlobí, ale zlepšilo se i natažení nohou, kde Jiříka trápí velké zkrácení pod koleny. Celkově je pokrok viditelný a jsme za to moc rádi.

Chtěla bych vám tímto moc poděkovat za vaší pomoc, bez které bychom tento intenzivní pobyt nemohli absolvovat.

Přesto, že doma cvičí každý den jsme schopni dosáhnout jen udržet daný stav, ale zlepšení vždy přijde jen když je rehabilitace opravdu intenzivní a s doprovodnými procedurami. Do Hájku se vracíme moc rádi. Celý tým terapeutů je úžasný, vstřícný a přístup k dětem přímo báječný.

Pokud to bude jen trochu možné-rádi bychom to zopakovali zase příští rok.Cvičení je prostě třeba pořád.

Ještě jednou velké srdečné díky.

V příloze zasílám i nějakou fotečku.

S přáním ať se daří.

Zdeňka a Jiřík ReifoviVážení,

obracím se na Vás s prosbou o finanční pomoc na uskutečnění 14-ti denního neurorehabilitačního pobytu pro mého syna Jiřího Reifa.

Jiřík je 20-ti letý mladý muž-vrozená vývojová vada centrálního nervového systému, kvadruparéza, psychomotorická retardace, aberace 8 chromozomu, DMO.

V praxi to znamená, že je imobilní, inkontinenční, bezlepková dieta-plně odkázaný na pomoc druhé osoby, což jsem já. Otec situaci neunesl a před lety odešel. Na péči o Jiříka se nepodílí.

Jiřík začal v dospělosti růst pouze na levé straně, čímž vznikla velmi velká skolioza páteře, rotace pánve atd., což mu velkým způsobem komplikuje život. Nemohl ani pořádně sedět, což zvládal zcela samostatně. Sed byl stabilní a samostatný. Po vzniklé skolioze však sed nebyl možný. Tuto situaci jsem řešila opakovaným pobytem v Centru Hájek u Plzně, kde je velmi intenzivní neurorehabilitační cvičení s doprovodnými procedurami-oxygenoterapie, magnetoterapie, vodoléčba, masáže… Jiřík se tam viditelně zlepšil. Vše bylo na dobré cestě, ale bohužel jsem loni září měl abdukce v levé kyčli, což znamená, že nebylo možné dát nožky do tzv. žabky a bylo ho velmi obtížné i přebalit. Na zlepšení stavu nám byla doporučena aplikace botoxu. Nedopatřením však byl aplikován i sval zvaný PSOAS, který drží záda. V tomto případě však záda nemělo co držet, Jiřík se neudržel ani v sedě. Skolioza se tím pádem rapidně zhoršila. Jelikož se mi nepodařilo sehnat finanční obnos na opakování rehabilitace, která byla velmi potřebná, zaplatila jsem Jiříkovi v dubnu pobyt z jeho stavebního spoření, které jsem mu 6 let spořila a v tuto dobu zrovna skončilo. Naspořená částka 54 000,-akorát pokryla tento pobyt.

Rehabilitace je však nutné opakovat a tak další reservovaný termín máme letos v září. Moc ráda bych synovi tuto rehabilitaci umožnila, ale bohužel z důvodu péče o něj nemám vlastní příjem a tak nejsem schopna další pobyt uhradit.

Obracím se tedy na vás s prosbou o finanční pomoc na uskutečnění tolik potřebné rehabilitace.

S úctou Reifová Zdeňka