Ráda bych jménem syna Davida Štefanidese velmi poděkovala Ekonomickým stavbám, za finanční podporu, díky které  David mohl  rehabilitovat v Centru Hájek.

Syn zde neurorehabilitaci, která je na špičkové úrovni, absolvuje pravidelně, vždy s výbornými výsledky. Jelikož má David těžké fyzické postižení, pokaždé  mu výrazně pomůže po zdravotní stránce, uvolní spasmy nohou i uleví od velkých bolestí zad. Za každou možnost rehabilitovat v Centru Hájek jsme nadšeni, jsou tu skvělí fyzioterapeuti, kteří dělají svou práci rádi a je to vidět. David  rehabilitace zvládá i díky nim a cvičí zde s velkou energií a chutí makat.

Děkujeme za podporu, s pozdravem Romana Štefanidesová

 David se narodil předčasně, 9.května 2001 ve 30.týdnu jako první dvojče. Následky jsou bohužel fatální, trpí DMO, kvadruspastickou formou, sekundární epilepsií, CVI vadou, což je těžká oční vada, má výraznou skoliózu zad. Pohybuje se na invalidním vozíku. V září nastupuje do druhého ročníku Praktické školy při Jedličkově ústavu v Praze, kam denně dojíždíme z Loun.  Do školy i přes velkou vzdálenost chodí s nadšením.

Miluje svého pejska, fenku Beninku, rádi chodíme všichni na dlouhé procházky. Jako každý teenager paří hry na PC a dalších vymoženostech a se zájmem sleduje vědomostní soutěže v televizi. Život s DMO je těžký a náročný pro celou rodinu, všechny to zasáhne po fyzické i psychické stránce. I když se snažíme žít běžný život, jsou věci, které bez pomoci nezvládneme. Za přispění dárců podstupujeme speciální rehabilitace Therasuit, které synovi výrazně pomáhají ulevit od spasticity a skoliózy zad, jsou nezbytné, ale finančně náročné. Dáda má rád adrenalin a nové zážitky, snažíme se mu umožnit je poznávat, po mentální stránce ho to obohacuje. Jezdí na speciálně upravené tříkolce, touto činností posiluje celé tělo. V zimě lyžuje na monoski, na jaře se účastní běžeckých závodů, kde si ve speciálních vozíčcích s běžci užívají atmosféru závodů, s pomocí nadšenců zúčastnil létání ve větrném tunelu. Dokonce jsme pokořili Sněžku, až na vrchol :). Hraje Bocciu, ve které se na  mezinárodních Evropských sportovních hrách v Brně opakovaně umístil na třetím místě.

To, co se jiným zdá normální, jsou pro nás sice vydřené, ale zážitky, co stojí za to! Snažíme se synovi dopřát plnohodnotný život, říkáme si, že jsme ti, co to ještě nevzdali 🙂 i když elán a síly ubývají…. Rehabilitace v Centru Hájek Davidovi vždy výrazně pomohou ulevit od skoliozy, velkých bolestí  zad a bolestivých spazmů nohou. Celkově se zpevní a posílí celé  jeho tělo , takže jsme velmi rádi, když intenzivní cvičení můžeme absolvovat.